Yenişehir Belediyesi ve eczacı odalarından sahra eczanelerine takviye

Mersin Yenişehir Belediyesi ile Mersin Eczacı Odası iş birliğiyle hazırlanan ve ilaç taşıyan iki araç zelzele bölgesindeki sahra eczanelerine gönderildi.  Yenişehir Belediyesinin kurduğu Yardım Depolama Merkezi’nde yüklenen araçlar Kahramanmaraş ve Hatay’a ulaştı.

Deprem felaketinin yaralarını sarmak için büyük bir seferberlikle çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Mersin’deki depremzedelere ve afet bölgesine dayanak vermeye devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde kurulan Yardım Depolama Merkezi’ne Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen materyaller itasnif eden Yenişehir Belediyesi, yardımları Mersin’deki depremzedelere ulaştırırken muhtaçlık halinde bölgeye de gönderiyor. Yenişehir Belediyesinin yardım tertibine belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da dayanak veriyor. Mersin Eczacı Odası ve Türkiye’deki birçok eczacı odasının temin ettiği ilaçlar Yenişehir Belediyesi aracılığıyla Kahramanmaraş ve Hatay’da kurulan sahra eczanelerine gönderildi.

“Yaralara merhem olmak için daima birlikte emek veriyoruz.”

Sahra eczanelerinin kıymetine dikkat çeken ve kendisi de eczacı olan Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Bölgedeki vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için daima birlikte emek veriyoruz. Mersin Eczacı Odamıza,  Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gönderilen ilaçları Yardım Depolama Merkezi’mizde tasnif ettik. İlaç taşıyan iki kamyonumuz dün gece saatlerinde yola çıktı ve bugün Kahramanmaraş ve Hatay’a ulaştılar. Sahra eczaneleri çok değerli bir rol üstleniyor. Mersin’den sağladığımız dayanakla yurttaşlarımıza daha faal bir hizmet sunulacak. Oda Liderimiz Özgün Sağır ve tüm eczacı meslektaşlarıma takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın