Uğur Mumcu isminin yaşatıldığı parkta anıldı!

Gazeteci müellif Uğur Mumcu, vefatının yıl dönümünde Lüleburgaz’da isminin yaşatıldığı parkta anıldı.

Bundan 30 yıl evvel alçakça bir akınla hayattan koparılan araştırmacı gazeteci müellif Uğur Mumcu, vefatının yıl dönümünde Lüleburgaz’daki Uğur Mumcu Parkı’nda anıldı. CHP Bayan Kolları tarafından düzenlenen anma aktifliğine Lüleburgaz Belediye Başkanvekili Kemal Pektaş, Lider Yardımcısı Leyla Güncer, CHP Lüleburgaz İlçe Lideri İhtilal Gündüz, CHP Lüleburgaz Bayan Kolları Lideri Güzeri Yılmazoğlu, aktivist Hakan Dedeoğlu ve vatandaşlar katıldı.  Parkta yapılan anma etkinliğinde basın açıklamasının akabinde karanfil bırakıldı.

“Şer odaklarının üzerine korkmadan gitti”

Parkta düzenlenen basın açıklamasında konuşan Güzeri Yılmazoğlu, Uğur Mumcu’nun laik, demokratik rejimi amaç alan yurtdışı mihraklarının üzerine korkmadan gittiğini vurgulayarak, “Halkımızın vicdanı ve bu münasebetlerle halımızı aydınlatmaya başladığı için öldürülmüştür. Uğur Mumcu, Türk basının en yürekli kalemlerindendi. Yolsuzlukların, haksızlıkların, Cumhuriyet ve aydınlanma aykırısı şer odaklarının üzerine korkmadan gittiği için öldürülmüştür” dedi.

“Karanlık zihniyete meydan okuyoruz”

Uğur Mumcu’nun isminin yaşatıldığı parktan seslenen Yılmazoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler bugün burada yalnızca Uğur Mumcu olarak değil, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Metin Göktepe, Bahriye Üçok, Hrant Dink, Gaffar Okan, Abdi İpekçi, Necip Hablemitoğlu, Tahir Elçi, Onat Kutlar, Turan Dursun, Çetin Emeç olarak buradayız. Susturulmaya çalışılan kaç aydınların sesi olarak buradayız. Bugün onları unutmadığımız için buradayız. Bugün karanlık zihniyete karşı meydan okuduğumuzu bildirmek için buradayız.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın