Türkiye’yi Tekrar Ayağa Kaldırana Kadar Sürmeli!

Yüzyılın felaketiyle kaybettiğimiz canlarımızın acısı yüreklerimizi yakarken, yaralarımızı sarmak için de ülkece seferberlik halindeyiz. Türkiye’nin önde gelen markaları da sarsıntının yaralarını sarmak için birinci andan itibaren harekete geçti. Durmak, yorulmak yok. Yardım seferberliğini Türkiye’yi yine ayağa kaldırana kadar sürdürmek en büyük misyon. 

 

Ülkece 6 Şubat’tan itibaren felaket günlerini yaşamaktayız. Başımıza gelen yüzyılın felaketinde kaybettiğimiz canlar yüreklerimizi yangın yerine çevirdi. Felaketin karşısında ise ülkece dayanışma seferliğine girdik.

Türkiye’nin önde gelen markaları da birinci andan itibaren zelzelenin yaralarını sarmak için harekete geçti. Türkiye depremzedeler için tek yürek oldu.

DOĞTAŞ MOBİLYA, AFAD VE KIZILAY İLE ELELE

Doğanlar Holding çatışı altında bulunan Doğtaş Mobilya, sarsıntı felaketinden etkilenen bölgelere takviye için Kızılay ve AFAD ile koordineli olarak bölgede gereksinim duyulan battaniye, yorgan, yastık ve yatak gönderiminde bulundu. Üretim çalışmalarına daha da sürat vererek depremzedeler için yatak üretiyor. Eserler AFAD uyumunda depremzedelere ulaştırılıyor.

GASTRONOMİ MARKASI MAHİZER’DEN TIPKI VE BESİN YARDIMI

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan CVK tarafından birinci etapta arama kurtarma takımlarından oluşan kümeler bölgeye gönderildi. Arama kurtarma gruplarıyla birlikte besin ve hijyen materyalleri, ısıtıcılar, battaniyeler, giysi tedariği başta olmak üzere acil gereksinim gereçlerinin yer aldığı konteynerler zelzeleden etkilenen bölgelere gönderildi. CVK Ailesi’nin gastronomi yatırımı olan, klâsik tatlı markası Mahizer ise afet bölgelerine hem birebir hem besin yardımında bulundu. CVK ailesi ve Mahizer markası, depremzedelere yardımlarının aralıksız devam edeceğini açıkladı.

BAYCAN ELEKTRİK, GEREKSİNİMLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kablo gruplama alanında değerli firmalara hizmet veren Baycan Elektrik, Eskişehir OSB ile anında harekete geçti. Eskişehir OSB Müdürlüğü’nün başlattığı yardım kampanyasına maddi takviye verdi. Ayrıyeten Baycan Elektrik çalışanları da sarsıntı bölgesine ulaştırılmak üzere temel gereksinim gereçlerinden oluşan dayanaklarla de bulundular

CHIC NAIL, YARDIM TALEPLERİYLE BİREBİR İLGİLENDİ

Chic Nail Beutuy and Cosmetic, Pelin’in Ayakkabıları markası ile iş birliği halinde toplu ayakkabı ve bot yardımında bulundu. Ayrıyeten maddi bağış ve muhtaçlık listelerinde bulunan taleplere yönelik yardımlar gerçekleştirdi. 

Sağlık Hizmetleri Sendikası depremzedelerimizin tedavi süreci için seferber oldu. Bölgede depremzedelere sıhhat hizmeti verirken, gerçek tıbbi müdahaleler için de bilgilendirmede bulundu.

ŞİMDİ TOPLUMDAN ALDIĞINI GERİ VERME ZAMANI

İlk andan itibaren sergilenen dayanışma, bu büyük felaketin de üstesinden geleceğimize dair ışık olmuştur. Ama zelzelenin yol açtığı yaraları sarmak uzun ve özverili bir sürecin sonunda sağlanabilir. Artık tüm iş dünyası için toplumdan aldığını topluma geri verme vakti. Türkiye’yi yine ayağa kaldırana, milletimizin tüm gereksinimlerini giderene kadar yardımlaşma seferberliğini sürdürme misyonu önümüzde duruyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın