Sarsıntı Bölgesinde Yaralar Sarılıyor

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta görevlendirilen İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, planlama ve uyum çalışmalarına dayanak veriyor. Zelzele bölgesinde yaralar, devletin ve milletin takviyeleri ile el birliğiyle sarılıyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki zelzele sonrası 11 vilayette büyük yıkım yaşandı. Sarsıntının akabinde İnegöl Belediye Lideri Alper Taban ile AK Parti İnegöl İlçe Lideri Mustafa Durmuş, AK Parti Genel Merkezi tarafından Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde görevlendirildi. Zelzele bölgesinde bulunan Lider Taban, İnegöl Belediyesi çalışanları ile birlikte bölgede yaraların sarılması ismine çalışmalar yapıyor.

BAŞKAN TABAN SARSINTI BÖLGESİNDE

Başkan Taban ile Mustafa Durmuş, Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde; bölgede devam eden çalışmaları koordine etmek ve burada kentin Belediye Lideri ile Kaymakamına takviye vermekle vazifeli. Bilhassa arama kurtarma çalışmaları, enkazların kaldırılması, yardımların uyumu ve dağıtımı noktasında çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş Milletvekili Yetenekli Ünal Başkanlığında bölgedeki tüm Belediye Liderleri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Lider Taban, bu toplantıyı “Planlama ve uyumun çalışmalarımız devam ediyor” kelamlarıyla toplumsal medya hesaplarından paylaştı.

YARALAR SARILIYOR

Öte yandan, arama kurtarma takımları geri dönse de bölgede çok sayıda İnegöl Belediyesi işçisi çalışmalarını sürdürüyor. Bilhassa her gün 11 bin şahsa sıcak yemek çıkaran Yemek Tırı, Onikişubat ilçesinde kışın soğuk günlerinde bölge halkına büyük takviye veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın