Muğla Büyükşehir Belediyesinden Zelzele Bölgesinde Hasar Tespit Çalışmalarına Dayanak

Muğla Büyükşehir Belediyesi, zelzele bölgesindeki yaraları sarmak için çalışmalarına devam ediyor. Bölgeye 274 işçi 90 araç ile yardımda bulunan Büyükşehir Belediyesi son olarak 909 binada hasar tespit çalışmalarına dayanak veriyor.

Türkiye’yi yasa boğan sarsıntı felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda ulusal ve milletlerarası birçok farklı kurum dayanaklarını sürdürürken, Muğla Büyükşehir Belediyesi zelzele bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. 274 işçi ve 90 araç ile bölgede bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi, birçok binanın yıkıldığı ve hasar gördüğü kentlerde hasar tespit çalışmalarına dayanak veriyor.

909 Binada Hasar Tespit Çalışması Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan uzman teknik takımlar 5 küme halinde çalışmalarını sürdürürken Kahramanmaraş’ın çeşitli bölgelerindeki binalarda incelemelerde bulunarak buraların hasar tespitlerini yapıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda bugüne kadar 909 binada hasar tespiti yapıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından hasar tespit çalışmalarının yanı sıra vatandaşların günlük hayatlarını idame ettirmeleri için verdiği takviyeler devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın