Muğla Büyükşehir Belediyesinden Sarsıntı Bölgesinin Altyapısı için Dayanak

Muğla Büyükşehir Belediyesi sarsıntı bölgesinde ziyan gören altyapı sistemlerinin tamiratı için 20 işçi, 10 araç ve 2 iş makinesiyle Malatya’ya yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 İl’de tesirli olan zelzele yalnızca binalara değil altyapı sistemlerine de ziyan verdi. İçme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu sınırları ve arıtma tesisi üzere günlük ömürde çok büyük değer taşıyan altyapı sistemlerinin tekrar inşa ve tamir edilmesi için zelzele bölgelerinde çalışmalar başladı. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi su yönetimi olan MUSKİ Genel Müdürlüğünden 20 teknik işçi sarsıntı bölgelerinde ki altyapı sistemlerinin tekrar kullanılabilir hale gelmesi için yola çıktı. Malatya’da vazife yapacak olan teknik işçi 10 araç ve 2 iş makinesi ile bölgedeki altyapının tekrar hizmete sunulabilmesi için çalışma yapacak.

Büyükşehirden 5 Üst Seviye Yönetici Uyum İçin Sarsıntı Bölgesinde

Muğla Büyükşehir Belediyesinin bürokratları uyumun sağlanması ve bölgedeki eksiklerinin tespit edilerek muhtaçlık doğrultusunda gerekenlerin temin edilmesi emeliyle zelzele bölgesine gitti. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Madran, Ulaşım Dairesi Lideri Emre Tümer, Fen İşleri Dairesi Lideri Deniz Yaşar, Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Lideri Ünsal Paşalı bölgeye giden grup içinde yer aldı.     

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın