Lider Fazilet zelzele bölgesinde

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ve Lider Yardımcısı Zafer Yıldız, Hatay Samandağ’a giderek depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını yerinde inceledi. 

11 vilayette büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş sarsıntısının çabucak akabinde yaraların sarılması için seferber olan Nilüfer Belediyesi Bursa’ya gelen depremzedelerin hür türlü gereksinimlerini karşılamaya devam ederken, bölgeye de dayanağını sürdürüyor. Hatay Samandağ’da bir konteyner kent kuran Nilüfer Belediyesi, burada faaliyete geçirdiği aşevinde de her gün 3 bin bireye yemek veriyor. 

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet de, Lider Yardımcısı Zafer Yıldız ile Samandağ’a giderek depremzede vatandaşlarla bir ortaya geldi. Konteyner kenti gezerek yapılan çalışmayı yerinde gören Lider Fazilet, sabah kahvaltısı ikramı sırasında da aşevini gezdi. Burada depremzedelerle sohbet eden Lider Fazilet, yaraların sarılması için çalıştıklarını söyleyerek, dayanışma ile bu sürecin atlatılacağını söz etti.

Samandağ’da şimdiye kadar 35 konteyner kurarak depremzedelere barınma imkanı sağladıklarını belirten Lider Fazilet, “Konteynerlerimizin sayısını 100’e çıkaracağız. Konteyner kentimizde duşlar ve tuvaletler de bulunuyor. Depremzede vatandaşlarımızın her türlü gereksinimini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıyeten bölgeye gerçek yolan çıkan 75 çadırı da gereksinim duyan depremzede vatandaşlarımıza dağıtacağız” dedi. 

Geçen hafta Samandağ’da süratle bir aşevi kurduklarını belirten Lider Fazilet, “Aşevimizde günde 3 bin şahsa üç öğün yemek veriyoruz. Ayrıyeten yakında seyyar bir mutfak da gelecek onu da muhtaçlık duyulan yerde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 
Samandağ Belediye Lideri Refik Eryılmaz ve Defne Belediye Lideri İbrahim Hoş ile görüşerek yapılabilecek takviye hakkında görüşen Lider Fazilet, bölgede incelemelerde bulunan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun temaslarına da eşlik etti. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın