İzmir Milletvekili Adayı Kazım Yevimli, yeni dijital saha programlarını yayınladı

Dijital Saha Çalışmaları Programı’nı sürdüren İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Kazım Yevimli, “Hoşgeldiniz Gençler ve Tek Tip Niyet Biçimini Değiştirmeliyiz” isimli programlarını yayınladı

İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Kazım Yevimli, Dijital Saha Çalışmaları Programı’nı tüm süratiyle sürdürüyor. Yevimli, bu kapsamda “Hoşgeldiniz Gençler ve Tek Tip Niyet Stilini Değiştirmeliyiz” isimli programlarını toplumsal medya hesaplarından yayınladı.

Bu programlarda gençlere seslenen Yevimli, gençlere kendi alanlarında daha düzgün bir yeterliliğe sahip olması için uğraş sarf etmeleri gerektiğini söyleyerek, tek tip fikir üslubunun değiştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yevimli, “Mustafa Kemal üzere düşünmeliyiz. Hem milliyetçi hem de devrimci düşünebilmeliyiz. Hem şahsi teşebbüslerle hem de devletçilik anlayışının eserleriyle gurur duyabilmeliyiz” sözlerini kullandı. Yevimli’nin dijital saha programı görüntüleri kısa mühlet içerisinde 100 binlerce kişi tarafından izlenme sayısına ulaştı, yüzlerce yorum ve beğeni aldı. 

YURTTAŞ OLMA ŞUURUYLA YAPACAĞIZ

Programın birincisinde “Hoşgeldiniz Gençler” diyen Yevimli, “İlk kısımdan beri kimi genç arkadaşlarımla irtibat kuruyoruz. Bakın, idarede bir sorun olduğu kesin. Lakin bunun tek tahlili buraya dahil olmak değil. İçinizde çeşitli bilim kısımlarıyla meşgul olan kardeşlerimiz var. Şu an hepimiz gerçek yoldayız.

Yurdumuz nasıl mı düzelir? İşte motamot bu halde düzelir. Hukuk alanındaysan idealist bir hukukçu olacaksın, teknoloji ile uğraşanlar yapay zekada çığır açacak. Kodlama öğrenecek, kendi şirketini kuracak, ülkenin ulusal hasılasını yükseltecek, markanı dünya markası yapacak ve bunun üzerinden ülkenin imajını, güvenilirliğini arttıracaksınız. Biriniz pak bir esnaf olacak, öbürünüz çalışkan bir çiftçi olacak.

Ne yaptığınız değerli değil; birincisi sevdiğiniz, aşık olduğunuz işi yapacaksınız, ikincisi yaptığınız işi yurttaş olma şuuruyla yapacaksınız. Bu formda kolektif olarak refaha kavuşacağız” diye konuştu. 

TEK TİP FİKİRDEN KURTULMALIYIZ
Programın ikinci kısmı ise “Tek Tip Fikir Üslubumuz Değişmeli” kısmı oldu. Yevimli bu kısımda ise, “Bence artık tek bir niyet şeklinde tutunup kalmamalıyız. Mustafa Kemal üzere düşünmeye başlamalıyız. Hem milliyetçi hem de devrimci düşünebilmeliyiz. Hem şahsi teşebbüslerle hem de devletçilik anlayışının eserleriyle gurur duyabilmeliyiz.

Tek bir niyet kalıbının içinde yaşayan bir kişinin zihni, tek bir beslenme biçimiyle hayatını sürdüren bir kişinin vücuduna misal. Bir mühlet sonra kesinlikle bir sorun baş gösterir. Zihnimiz de vücudumuz üzere çeşitli girdiler almaya muhtaçlık duyar.

Bu girdileri toplayamayan zihin bir müddet sonra hastalanır. Bir örnek vermek gerekirse; bütünüyle sosyalist bir birey olmasak da toplumsal devlet anlayışının kıymetini ve ivediliğini kavramalıyız” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın