Gönülleri Fetheden “Ayvalık’ın Yardım Gönüllüleriyle” Teşekkür Buluşması

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, yaşanan zelzele felaketinin akabinde İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gece gündüz demeden istekli olarak vazife üstlenen ve yardım faaliyetlerine katkıda bulunan gençlerle teşekkür buluşmasında bir ortaya geldi.

Belediye Tarihi Hizmet Binası’nda gerçekleşen buluşmada, “Ayvalık Belediyesi Yardım Gönüllüleri” oluşumunun da temelleri atılmış oldu. Çoklukla gençlerden oluşan yaklaşık 70’e yakın gönüllüye teşekkür mahiyetinde Ayvalık’ın yardım gönüllüleri yelekleri de armağan edildi.

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin yaptığı konuşmada; “Sizler gönülleri fethettiniz. Büyük bir fedakârlık, büyük bir iş birliği gösterdiniz. İnşallah tekrar bu türlü acılar yaşamayız. Lakin sizin varlığınız bize her vakit güç verdi ve vermeye de devam edecek. Her birinize üstün çabanızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Depremin akabinde birinci anlardan itibaren vatandaşların hassaslığı Ayvalık’ta oluşan yardım selinde, uyumdan, gelen gereçlerin ayrılmasına, paketlemeden taşınmasına ve zelzele bölgesine ulaştırmak üzere araçlara yüklenmesine kadar tüm uyumun içerisinde olan ve büyük bir özveriyle çalışan gençler yardım toplama alanı İsmet İnönü Kültür Merkezi’ne gelen vatandaşlar tarafından da büyük bir takdir aldı.

Başkan Ergin, herkesin takdirini kazanan ve akşam geç saatlere kadar yardım toplama merkezinde fedakarlıkla çalışan gönüllülerle yaptığı teşekkür konuşmasında; “Gençlerimiz sağ olsunlar, yardımlaşma ve dayanışmanın şuuruyla hareket ettiler. Belediye çalışanımıza takviye verdiler. Hakikaten canı gönülden çalıştılar. Yalnızca onlara değil elinden geleni arkasına koymayan tüm Ayvalık halkına tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın