En sağlıklı balık pişirme yöntemleri…

Balık mevsiminin gelmesiyle birlikte en sağlıklı balık pişirme yolu hangisi sorusu akıllarda merak uyandırdı. Balığın yararlarından yararlanmak için yanlışsız pişirme metodu de büyük bir kıymete sahip. Pekala balık pişirirken kızartma mı, fırınlama mı daha uygun? Buğulama ve ızgarada pişirme ortasındaki fark ne? Balık en sağlıklı nasıl pişer? İşte, en sağlıklı balık pişirme formülleri:

Sonbahar ve kış mevsiminin en sevilen besini olan balığı pişirmenin birçok sistemi vardır. Nizamlı olarak balık tüketmek, depresyon, kalp ve inme riskini azaltabilir. Bu yüzden uzmanlar genelde, haftada en az bir defa balık tüketilmesi gerektiğini önerir. Fakat, balığı pişirme haliniz, aldığınız besin kıymetlerini değiştirebilir. Kolay ve kısa müddette pişen balığı vitaminleriyle bir arada tüketmek için en sağlıklı pişirme formülünü sizler için araştırdık.

EN SAĞLIKLI BALIK PİŞİRME SİSTEMİ HANGİSİ?

En yaygın olan balık pişirme yolu, mısır unu ile kızartmasıdır. Lakin balık bu sistemle pişirildiğinde karbonhidrat ve şeker, yüksek ölçüde sıcağın tesirinde kalarak kanserojik hususları açığa çıkarıyor.

Uzmanlar, balığın en ülkü pişirme prosedürünün fırında buğlama formunda olanını öneriyor. Buğlama biçiminde pişirilen balığın tüm vitamin ve mineralleri içerisinde kalıyor. Böylelikle tüketildiğinde insan bedenine da bir çok yararı oluyor.

https://i20.haber7.net/resize/1300×731//haber/haber7/photos/2023/04/en_saglikli_balik_pisirme_yontemleri_1674726888_4826.jpg Yasemin

Yorum yapın