En sağlıklı balık pişirme yöntemi hangisi? İşte doğru yanıt…

Balık mevsiminin gelmesiyle birlikte en sağlıklı balık pişirme sistemi hangisi sorusu akıllarda merak uyandırdı. Balığın yararlarından yararlanmak için gerçek pişirme prosedürü de büyük bir değere sahip. Pekala balık pişirirken kızartma mı, fırınlama mı daha yeterli? Buğulama ve ızgarada pişirme ortasındaki fark ne? Balık en sağlıklı nasıl pişer? İşte, en sağlıklı balık pişirme formülleri:

Sonbahar ve kış mevsiminin en sevilen besini olan balığı pişirmenin birçok yolu vardır. Nizamlı olarak balık tüketmek, depresyon, kalp ve inme riskini azaltabilir. Bu yüzden uzmanlar genelde, haftada en az bir kere balık tüketilmesi gerektiğini önerir. Lakin, balığı pişirme formunuz, aldığınız besin kıymetlerini değiştirebilir. Kolay ve kısa müddette pişen balığı vitaminleriyle birlikte tüketmek için en sağlıklı pişirme yolunu sizler için araştırdık.

EN SAĞLIKLI BALIK PİŞİRME FORMÜLÜ HANGİSİ?

En yaygın olan balık pişirme prosedürü, mısır unu ile kızartmasıdır. Lakin balık bu yolla pişirildiğinde karbonhidrat ve şeker, yüksek ölçüde sıcağın tesirinde kalarak kanserojik hususları açığa çıkarıyor.

Uzmanlar, balığın en ülkü pişirme usulünün fırında buğlama formunda olanını öneriyor. Buğlama formunda pişirilen balığın tüm vitamin ve mineralleri içerisinde kalıyor. Böylelikle tüketildiğinde insan bedenine da bir çok yararı oluyor.

https://i20.haber7.net/resize/1300×731//haber/haber7/photos/2023/04/en_saglikli_balik_pisirme_yontemleri_1674726888_4826.jpg Yasemin

Yorum yapın