Edremit’te Depremzedeler İçin Yardımlar Devam Ediyor

Edremit Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzelenin akabinde ilçeye gelen depremzedelere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Besin, paklık eserleri ve giysi gereksinimleri Edremit Belediyesi Afet Uyum Merkezi’nde sağlanıyor.

Edremit afet sonrası ilçeye gelen depremzedelere yardım elini uzatıyor. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 11 vilayette yıkıma neden olan sarsıntının akabinde bölgeye yardım gereçleri, seyyar mutfak, iş makineleri, ekipman, ambulans ve birinci yardım çalışanlarını gönderen Edremit Belediyesi, ilçeye gelen depremzedelerin de yanında olmaya devam ediyor. Kaymakamlık makamının uyumunda yürütülen çalışmalarda Edremitliler, Edremit Belediyesi çatısı altında yardımlaşıyor. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde oluşturulan Afet Uyum Merkezi’nde depremzedelerin muhtaçlıkları karşılanıyor.

Edremit Belediyesi’nin konaklama tesislerinde, çeşitli oteller ve meskenlerde yaklaşık 3500 depremzede ağırlanıyor. Depremzedeler birinci evvel kaymakamlıkta oluşturulan Açık Kapı ünitesine kayıt yaptırıyor daha sonra Şükrü Tunar Kültür Merkezi’ne muhtaçlıkları karşılanmak üzere yönlendiriliyor. Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan da Edremitlilere büyük bir dayanışma örneği gösterdikleri için teşekkür etti. Arslan, büyük felaket sonrası yaraları sarmak için çalıştıklarını belirterek, zelzelede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın