CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek Zelzele Bölgesi Hatay’da

Hatay’a giden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Defne ilçesi Uğur Mumcu Meydanı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu çadır kenti ziyaret etti. 

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, büyükşehir belediye liderleri ile zelzele bölgesi Hatay’ı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in de hazır bulunduğu ziyarette Kılıçdaroğlu Defne ilçesi Uğur Mumcu Meydanı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu çadır kenti ve aşevini ziyaret etti. CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’na Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da yaptığı çalışmalar hakkında brifing veren Lider Böcek, “Burada tüm takımımızla birlikte vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışıyoruz. İki aşevimiz, 800 kişi kapasiteye ulaşan çadır kentimiz, sıhhat grubumuz, cenaze hizmetlerimiz, ASAT gruplarımız ile Hatay halkına yardım için buradayız. Burada her gün 7 bin şahsa üç öğün yemek veriyoruz. 5 bin ekmek üretiyoruz. Ayrıyeten Gaziantep’te de çalışmalar yürütüyoruz. Depremzedelerimiz için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Antalya’ya gelen depremzede vatandaşımız 148 bin 864’e ulaştı. Onlara da en düzgün biçimde konut sahipliği yapmaya, gereksinimlerini karşılamaya çalışıyoruz” dedi. 

BELEDİYE LİDERLERİNE TEŞEKKÜR

Hatay’ın Defne ilçesinin sarsıntıda en çok ziyan gören bölgelerden olduğunu belirten CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Hem yaraları sarmamız hem de geleceğe umutla bakan bir Türkiye inşa etmemiz gerekiyor. Elbette vatandaşlarımızın çok sorunu var. Biliyoruz 17 gün geçmesine rağmen kimi gereksinimler şimdi giderilememiş. Yalnızca CHP’li belediye liderlerimiz değil bütün belediye liderlerimiz olağan üstü gayret harcıyorlar. Bütün belediye lideri arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim” dedi.

HATAY’I AYAĞA KALDIRMAK ORTAK GÖREVİMİZ

Hatay’ın kadim bir kent olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ demiştir. Hasebiyle Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmak, o görkemli kültürünü yine yaşatmak, tarihi dokusunu yine ayağa kaldırmak, hepimizin ortak misyonudur. Biz elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz, göstermeye de kararlıyız” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu ve Lider Böcek, çadır kentte incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmaları yerinde gördü. Çadır kentte kalan depremzedelerle bir ortaya gelen CHP Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, geçmiş olsun dileklerini iletti, sorun ve talepleri dinledi. 

Başkan Böcek, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu ve büyükşehir belediye liderleri ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’daki uyum merkezini de ziyaret ederek, çalışanlarla buluştu 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın