Canik Zabıtası Vatandaşlar İçin Alanda

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları ilçede kontrollerini sürdürüyor.

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, ilçe halkının sağlıklı ve inançlı ortamlarda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri ismine ilçede bulunan tüm marketlerde ve semt pazarlarında reyon ve kasa fiyatlandırmaları, hijyen, son tüketim tarihi ve gramaj kontrollerini ağır bir halde sürdürüyor.

Reyon ve Kasa Fiyatları Denetleniyor

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, vatandaşların sağlıklı ve inançlı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri ismine ilçede faaliyet gösteren tüm lokal ve zincir marketlerde, semt pazarlarında kontrollerini titizlikle sürdürüyor. İlçe halkının rastgele bir mağduriyet yaşamaması için marketlerde bulunan tüm reyonları, semt pazarlarında kurulan tüm tezgâhları tek tek denetleyen Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, reyon ve kasa fiyatlandırmaları, hijyen, son tüketim tarihi ve gramaj denetimlerini gerçekleştiriyor.

Ölçü ve Tartı Aletlerine Sıkı Kontrol

Canik Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü, Ölçü ve Ayar Memurluğu tarafından ilçede bulunan tüm işletmelerde ve semt pazarlarında kullanılan ölçü ve tartı aletleri denetlenmeye devam ediyor. Canik Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü, Ölçü ve Ayar Memurluğu grupları gerçekleştirdiği kontrollerde beyanname vermeyen, periyodik denetim ile muayenesi gerçekleşmeyen, damgasız ölçü ve tartı aleti kullanan esnaflara ihtarlarda bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın