Beylikdüzü’nün İstekli Ordusu Dayanışma Köprüsü Kurdu

Beylikdüzü Belediyesi’nin, yıkıcı iki zelzelenin akabinde başlattığı dayanışmaya her yaştan Beylikdüzülü takviye verdi. Yardım kampanyasının başlamasıyla toplanma merkezlerine akın eden vatandaşlar, hem eşyaların tasfiyesi hem de paketlemesini yaparak çalışmalara dayanak verdi. 

Beylikdüzü’ndeki yardımlaşma hissinin üst düzeyde olmasından memnunluk duyduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Bütün komşularıma yürekten teşekkür ediyorum. Bize emanet ettiğiniz şeyleri afet bölgesine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi’nin, Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntının akabinde başlattığı yardım çalışmasına istekli ordusu destek veriyor. Depremin birinci anlarında başlatılan yardım kampanyasına katılan Beylikdüzülü vatandaşlar, Pazar İstanbul Afet Sonrası Lojistik Takviye Merkezi ve Kapalı Barınma Alanı’na akın etti. Şimdilerde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam eden çalışmalara sarsıntı bölgesinde muhtaçlık duyulan gereçler ile ilgili yardım yapan Beylikdüzülüler, hem materyallerin tasfiyesi hem de paketlenmesine yardımcı oluyor. 7’den 70’e her yaştan binlerce istekli sarsıntı bölgesindeki vatandaşların yaralarının sarılmasına bir nebze de olsa katkı sunmak gayesiyle canla başla çalışıyor.

Yüzlerce istekli dayanak verdi

Tüm bu çalışmaların yanı sıra ortalarında belediye çalışanlarının da olduğu 992 istekli, arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere yürütülen tüm faaliyetlere dayanak vermek üzere zelzele bölgesine gitti. Öte yandan Beylikdüzü Offroad Kamp ve Tabiat Sporları Kulübü üyeleri ile Beylikdüzü Motosiklet Kümesi da istekli olarak çalışan bir başka küme oldu. Gruplar, Beylikdüzü Belediyesi tarafından hazırlanan yardım gereçlerinin ulaşılması güç olan noktalara sevk edilmesini sağladı.

“Bütün komşularıma yürekten teşekkür ediyorum”

Beylikdüzü’ndeki yardımlaşma hissinin üst düzeyde olmasından memnunluk duyduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık,O hoş gücünüzle göndermiş olduğunuz eserleri zelzele bölgesine ulaştırdık. Beylikdüzü Offroad kulübümüz orada. Günlerce sizin yolladığınız materyalleri köy köy dolaşarak ulaştırdı. Ayrıyeten istekli motokuryelerimiz 24 saat aslına nazaran yardım gereçlerini dağıtıyorlar. Bütün komşularıma dayanaklarından dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Bize emanet ettiğiniz her şeyi afet bölgesine ulaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın