2023 sofra dekorasyonu nasıl yapılır? 2023 yemek masası dekorasyonu nasıl olmalı?


2023’ün ilk günlerinde yavaş yavaş dekorasyon trendlerindeki değişimler kendini göstermeye başladı. Renk seçiminden dokuya, desenlerden stil önerilerine kadar pek çok detayın değişim gösterdiği 2023’te şık bir sofra dekorasyonuna imza atmak isterseniz bu yazı tam da size göre! Peki 2023 sofra dekorasyonu nasıl yapılır? 2023 yemek masası dekorasyonu nasıl olmalı? Kış sofra dekorasyonu nasıl olmalı? İşte yanıtlar…

Leziz yemekler ve hoş sohbetlerin eşlik ettiği yemek masaları, sevdiklerimizle bir arada zaman geçirmenin en etkili yolu. Özellikle kutlama yapmak için şahane sofralar kurup bir yandan enfes yemekler tadabilir bir yandan da kendimizi kahkaha dolu sohbetlerin ortasında bulabiliriz. Sevdiklerimizi ağırladığımız yemek masalarında yemeklerin tadı kadar sofra dekorasyonu da oldukça önemlidir. 2023’ün trendlerine uygun sofra dekorasyonları yaparak şıklığı evinize davet edebilirsiniz. Gelin, doğru bir sofra dekorasyonu için dikkat edilmesi gerekenlere birlikte göz atalım.

2023 SOFRA DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Runner ve masa örtüleri yemek masalarının olmazsa olmazlarından biridir. Doğru renk ve desenlerde masa örtüleri seçerek sofranızda şık bir bakış açısı oluşturabilirsiniz. Eğer altın ve gümüş ışıkların ağırlıklı olduğu klasik sofraları bir kenara bırakmak istiyorsanız 2023’ün trendi doğadan gelen renk ve desenleri kullanmanızı tavsiye ederiz. 

2023 Sofra dekorasyonu

Özellikle mevsimin dokusunu yansıtan ekose desenli masa örtüleri son dönemlerde oldukça popüler. Öte yandan dantel ve makrome detaylarda sofralarda muhteşem bir etki bırakıyor.

Yemek masası dekorasyonu

Tamamen kişisel zevklerin yansıması olan sofra dekorasyonunda tek bir renk tonu üzerinde yoğunlaşabileceğiniz gibi birbirine zıt renkleri kullanarak da uyumu yakalayabilirsiniz.

Sofra dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?

Kış mevsiminin ana renkleri olan koyu kırmızı, yeşil, yanık turuncu ve toprak tonları yalnızca sofralarda değil bu yıl evin her köşesinde kendine yer bulacak.

Sofra dekorasyonunda renk

Yemek sandalyelerinizi her gün alıştığınız düzenin dışında tüylü ve yün kumaşlarla süsleyerek özgün ve doğal efektler oluşturabilirsiniz. 

Kış mevsimine uygun yemek masası

SOFRA DEKORASYONUNDA ÇATAL BIÇAK KAŞIK SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Şık bir sofrada çatal bıçak ve kaşıkların stilinde hassas davranmak oldukça önemlidir. Son yıllarda büyük beğeni toplayan mat dokulu takımlar, sofralarda muazzam bir görüntü oluşturuyor.

Yemek masalarında çatal bıçak kaşık dizimi

Eğer sofra dekorasyonunuzda asaletin hakim olmasını isterseniz 2023’de bu etkiye şans vermelisiniz.

Siyah renk sofra dekorasyonu

SOFRA DEKORASYONUNDA AKSESUAR SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Sakinleştirici bir sığınak hissi oluşturan mumlar kış akşamlarını keyifli kılan en güzel dokunuş. Benzersiz kokularıyla zarafetin temsilcisi haline gelen mumları sofra dekorasyonunuzda mutlaka kullanmalısınız.

Sofra dekorasyonunda aksesuar kullanımı

Özellikle yemek masasının bulunduğu alanda ışık oyunları ve loş bir algı şekillendirmek isterseniz sofranızı mumlarla donatabilirsiniz. Kış etkisini masalarınızda hissetmek için vanilya ve kahve kokulu mumlar harika bir tercih olacaktır.

Sofra dekorasyonunda mum kullanımı

Kozalak ve taze çiçekler de sofra dekorasyonunda yıllardır sıklıkla kullanılmaktadır.

Sofra dekorasyonunda çiçek kullanımı

Göz alıcı bir sofranın en önemli detaylarından biri de peçete. Şık bir şekilde katlanmış farklı doku ve renklerde kumaş peçeteleri masanızda şıklığın sembolü olarak kullanabilirsiniz. 

Sofra dekorasyonunda peçete kullanımı

AFİYET OLSUN!

Yorum yapın